Zumba łączy w sobie elementy fitnessu, aerobiku oraz technik tanecznych wywodzących się z różnych stylów, jak salsa, cumbia, reggaeton czy hip-hop.

Atrakcyjność zajęć polega na połączeniu wysiłku fizycznego dostosowanego do możliwości uczestników oraz energicznej muzyki wpływająca na rytmikę i samopoczucie. Jedną z głównych zalet zajęć zumba kids jest połączenie kilku form aktywności fizycznej podczas jednych zajęć.

Podczas treningu dzieci uczą się koordynacji ruchowej, wzmacniają mięśnie, pracują nad utrzymaniem równowagi i zwiększają gibkość całego ciała. Ćwiczenia pozytywnie wpływają także na utrzymanie prawidłowej postawy kręgosłupa, poprawiają metabolizm dziecka, zwiększają świadomość własnego ciała, a także wzmacniają kości i stawy.

Wykonywanie układów choreograficznych pobudza pamięć, trenuje umiejętność utrzymania koncentracji, uczy pracy w grupie, kształtuje zdrową rywalizację i zwiększa motywację u dziecka.

Systematyczne uczęszczanie na zajęcia pomaga wypracować u dziecka zdrowe nawyki i zainteresowanie aktywnością fizyczną. Dbanie o ruch od najmłodszych lat pomaga w rozwoju organizmu i budowaniu kondycji fizycznej.

Dzięki luźnej i radosnej formie oraz pozytywnej atmosferze zumba dla dzieci stanowi aktywny sposób na spędzenie wolnego czasu, a także jest dobrą zabawą, podczas której można nauczyć się tańca oraz poznać nowych znajomych.

Zajęcia są prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora, którzy potrafią dopasować poziom zajęć do możliwości dzieci, zapewnić im bezpieczeństwo i rozrywkę.