Aktywne Półkolonie z ZESPOLAKAMI

Organizowane przez Stowarzyszenie ZESPOLAKI systematyczne zajęcia socjoterapeutyczne pokazały nam jak ważne są grupowe zajęcia edukacyjne, rozwojowe i terapeutyczne. Dlatego w lipcu nasi podopieczni uczestniczyli w aktywnych półkoloniach wakacyjnych.

Podczas półkolonii dzieci miały przeprowadzone zajęcia tematyczne w stajni i wokół konia. Poznały zwyczaje koni, uczyły się pielęgnacji konia: czyszczenie sierści, pielęgnacja grzywy i ogona, podnoszenie i trzymanie nóg konia oraz czyszczenie kopyt.

Oczywiście nie mogło również zabraknąć hipoterapii, onoterapii oraz gier i zabaw sportowych, muzycznych i plastycznych. Odbyły się także atrakcyjne zajęcia na łonie przyrody, wyjścia do ZOO, ogrodu botanicznego, czy do lasu.

Zajęcia dla naszych podopiecznych odbywały się w Ośrodku Rehabilitacyjno-Rekreacyjnym Jagodowa Stajenka oraz w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami” w Myślęcinku.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, wykonanych podczas zajęć przez instruktorów i inne osoby zaangażowane w opiekę nad dziećmi. Dziękujemy bardzo wszystkim osobom, które przyczyniły się do pojawienia uśmiechu na ustach naszych podopiecznych.

Składamy ogromne wyrazy wdzięczności firmie KOLBUD Sp. z o.o. z Bydgoszczy za finansowe wsparcie projektu.

Podziel się