Turnus rehabilitacyjny „Aktywna integracja – szansą na zdrowie” realizowany w ramach projektu pn.: „Program specjalistycznego wsparcia dla rodzin wykluczonych społecznie”, którego partnerem jest Fundacja PZU, to dla podopiecznych również możliwość wspaniałej zabawy i integracji społecznej.

Aktywnie, sportowo i rozrywkowo! Z nami nie sposób się nudzić!

W trakcie pobytu zarówno dzieci jak i rodzice wspaniale bawili się w wesołym miasteczku zlokalizowanym tuż obok rozsuwanego mostu łączącego obie strony Darłówka. Dmuchane atrakcje, które wywołały uśmiech na twarzy każdego dziecka dały również możliwość przezwyciężania słabości i pomogły właściwemu skoordynowaniu pracy zmysłów.

Odbyliśmy wycieczkę ciuchcią zwiedzając i poznając miejscowość w której odbywa się turnus. Dzięki przewodnikowi poznaliśmy historię Darłowa, zaś wycieczka statkiem dostarczyła wielu emocji zarówno dorosłym, jak i dzieciom.

Sprawność fizyczną dzieci mogły usprawniać poprzez różnorodne zabawy zarówno na plaży jak i na placu zabaw. Była to również możliwość wspólnej zabawy, integracji. Oprócz atrakcji na plaży i placu zabaw odbyły się zabawy z bańkami mydlanymi, gra w badmintona, a także można było wziąć udział w grze w siatkówkę. Była też ścianka wspinaczkowa na której dzieci mogli zmierzyć swą siłę i spryt.

Ponadto dzieci jak i rodzice mogli poznać nową dyscyplinę sportu jaką jest Ultimate Frisbee. Ultimate Frisbee jest sportem zespołowym, w którym używa się latającego dysku. Celem każdej z drużyn jest zdobycie punktu poprzez złapanie dysku przez jednego z zawodników w strefie punktowej przeciwnika.

Zawodnik trzymający dysk nie może z nim biegać, ale może podać go w dowolnym kierunku i do dowolnego zawodnika ze swojej drużyny. Gdy podanie nie zostanie złapane przez zawodnika drużyny atakującej, następuje strata dysku i drużyna przeciwna przejmuje jego posiadanie.

Jak prawidłowo grać w Ultimate Frisbee pokazali nam członkowie naszego Stowarzyszenia – doświadczeni uczestnicy turniejów ogólnopolskich i międzynarodowych.

PARTNER

Podziel się