Cykl Bajkowych Przedstawień uważamy za otwarty!

Podopieczni Stowarzyszenia ZESPOLAKI oraz ich przyjaciele mogli obejrzeć wspaniałe przedstawienie w wykonaniu uczniów z Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego.

Spektakl „Czerwony Kapturek” dla niepełnosprawnych dzieci odbył się w Centrum Zabaw Rodzinnych FAMILY PARK.

Nim aktorzy wyszli na scenę by odtworzyć „Czerwonego Kapturka” okazało się, że w lesie brakuje zajączków! Jednak nie straszne nam takie rzeczy i wszystkie dzieci, a nawet rodzice zamienili się w wspaniałe szaraczki. Można więc było zacząć przedstawienie! Czerwony Kapturek podczas spaceru po lesie kicał z zajączkami i częstował je łakociami, które mama przygotowała dla babci.

W ten sposób dzieci wczuły się w los sympatycznej dziewczynki oraz jej babci. Gdy pojawił się wilk nasi podopieczni dziarsko przeżywali każdy moment. Na szczęście zjawił się Pan Leśniczy, dzięki któremu wszystko zakończyło się happy endem! Choć okazało się, że to jeszcze nie koniec. Po pokazie na dzieci czekały upominki. Zapanowała więc radość i euforia.

Niemniej po przedstawieniu trzeba było przygotować kolejne przysmaki do koszyczka Czerwonego Kapturka.

Dlatego dzieci wyklejały, oblepiały i tworzyły wspaniałe owoce na zajęciach z arteterapii. Czerwone jabłuszka, żółte cytrynki, zielone kiwi, a także wielokolorowe gruszki to tylko jedne z licznych owocowych smakołyków, które własnoręcznie stworzono na zajęciach.

Zapraszamy do obejrzenia reportażu z zajęć.

 

Podziel się