W marcu z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa odbył się cykl prelekcji dla uczniów z Bydgoszczy i Borówna, którzy mieli okazję spotkać się z rodzinami dzieci z Trisomią 21.

Przedstawiciele naszego Stowarzyszenia odwiedzili wspaniałe dzieciaki i cudowną młodzież, którzy aktywnie uczestniczyli w naszych spotkaniach. Podczas prelekcji uczniowie mieli okazję poznać dzieci z zespołem Downa, z którymi wspólnie i aktywnie pokonywali codzienne trudności. Pokazaliśmy zdjęcia z naszych zajęć, ukazując codzienne, kolorowe życie wypełnione nie tylko rehabilitacją, ale także wspaniałą zabawą. Rozmawialiśmy o chromosomach, akceptacji, tolerancji i zrozumieniu. Na koniec spotkania dzieci stworzyły wspaniałe skarpetkowe prace, za które serdecznie dziękujemy

Ogromne podziękowania kierujemy także do Pani Anety Ignaczak za zaproszenie, gościnę i przeprowadzenie wspólnej prelekcji. Kolejne spotkania już w następnych miesiącach. Ogromnie się cieszymy tak dużym zainteresowaniem tematem, jakim jest tolerancja wobec osób z zespołem Downa i spotkaniami z przedstawicielami Stowarzyszenia ZESPOLAKI.

Podziel się