Dzień Dziecka 2022

Pozytywne emocje, motywacja do aktywności ruchowej, bezpośredni kontakt ze zwierzętami tego wszystkiego mogli doświadczyć podopieczni Stowarzyszenia ZESPOLAKI, którzy wspaniale spędzili Dzień Dziecka na Ranczu u Amadeusza.

Wspólna integracja i zabawy na świeżym powietrzu dostarczyły wszystkim wiele radości. Ponadto dzieci mogły zapoznać się z różnymi zwierzętami. Głaskanie, tulenie i karmienie zwierząt miało niebagatelną rolę w procesie terapeutycznym.

Zooterapia, czyli stymulacja poprzez kontakt ze zwierzętami sprawia, że w naszym organizmie wydzielają się endorfiny zwane hormonami szczęścia, dzięki czemu obniża się poziom stresu. Wspólne harce z kozami czy owcami pozytywnie wpłynęły na rozwój funkcji psychomotorycznych i poznawczych, koordynację ruchowo-wzrokową, czy zmysł równowagi. Kontakt z wężami, szopami czy ze skunksem sprawił, że dzieci i ich rodzice podnieśli poczucie własnej wartości i wiary w swoje możliwości.

Fotorelacja dostępna na fanpage Stowarzyszenie Zespolaki.

Spotkanie zrealizowane w ramach projektu pn.: „Dostrzegaj mnie – program kompleksowego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów”

PARTNER

Podziel się