18 marca 2018 roku w ramach światowego Dnia Zespołu Downa odbył się IV Zlot Rodzin Dzieci z zespołem Downa zorganizowany przez Stowarzyszenie ZESPOLAKI.

W niedzielę w Centrum Zabaw Rodzinnych FAMILY PARK spotkały się rodziny z województwa kujawsko-pomorskiego, których dzieci urodziły się z Trisomią 21.

Patronem wydarzenia był

 

Spotkanie miało na celu integrację niepełnosprawnych dzieci z ich pełnosprawnymi rówieśnikami, wymianę doświadczeń między rodzicami, a także podjęcie działań rozwojowych na rzecz dzieci z zespołem Downa.

Podczas spotkania przygotowano wiele atrakcji, m.in. kolorowanie wielkiej skarpety – symbolu zlotu, wspólne śpiewanie, malowanie buzi, tańce, konkursy, a także wiele smakołyków i wspaniały tort ufundowany przez Spółdzielnię Produkcji Spożywczej Tosta.

Jak co roku 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem są skarpetki nie do pary. Od wielu lat na całym świecie akcja cieszy się dużą popularnością, a biorą w niej udział osoby z zespołem Downa, ich rodziny i całe społeczeństwo, dzięki czemu rośnie społeczna świadomość na temat zespołu Downa.

Przypominamy, że 21 marca zakładamy do pracy, szkoły, przedszkola – dwie RÓŻNE skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji Kolorowej Skarpetki!

Zarząd Stowarzyszenia składa ogromne podziękowanie

dla sponsorów

Centrum Zabaw Rodzinnych FAMILY PARK

oraz

Spółdzielni Produkcji Spożywczej TOSTA

za zaangażowanie w kampanię Kolorowej Skarpetki mającej na celu konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych w tym osób z zespołem Downa z resztą społeczeństwa.

 

Podziel się