Dzień Ratownictwa Medycznego

Czy pomagaliście już osobie poszkodowanej w przypadku urazu lub nagłego ataku choroby? Czy ratowaliście komuś życie lub zdrowie? Czy wiecie jak szczególnie ważne są pierwsze minuty od niepożądanego zdarzenia, które często decydują o życiu poszkodowanego?

Wielu z nas nie podejmuje się ratowania drugiego człowieka. Dlaczego? Najczęstszą przyczyną nie udzielenia pierwszej pomocy jest strach przed popełnieniem błędów lub brak wiary we własne umiejętności.

W jaki sposób należy pomagać można było dowiedzieć się na warsztatach z pierwszej pomocy.  Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzieli się jak bezbłędnie oceniać stan poszkodowanego, jak prawidłowo wykonać resuscytację krążeniowo- oddechową (RKO), jak użyć defibrylatora, co zrobić w przypadku zachłyśnięcia, udaru, napadu epilepsji czy też jak prawidłowo położyć poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej. Podczas spotkania uczestnicy czynnie brali udział co również pomogło lepiej zrozumieć jak należy pomagać, a często ratować życie innych ludzi.

Warsztaty przeprowadził Mikołaj Pielich przedstawiciel firmy Agamed Transport Medyczny.

13 października obchodzimy DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO, dlatego z tej okazji składamy serdeczne podziękowania oraz wyrazy uznania za codzienną, trudną pracę ratującą zdrowie i życie ludzkie. Doceniając Państwa profesjonalizm i codzienne zaangażowanie, życzymy wiele satysfakcji w życiu osobistym, wszelkiej pomyślności, a przede wszystkim dużo zdrowia!

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu pn. „Program kompleksowego wsparcia dla osób przewlekle  chorych i ich opiekunów”. Zadanie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Podziel się