W ramach projektu „Program kompleksowego wsparcia dla osób przewlekle chorych i ich opiekunów „ Stowarzyszenie Zespolaki zaprosiło do współpracy specjalistkę z Warszawy panią Izabelę Fornalik – doktora nauk humanistycznych, pedagoga specjalnego , psychoterapeutę i edukatorka seksualnego dla osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Rodzice naszych podopiecznych i terapeuci mieli możliwość wzięcia udziału w warsztatach szkoleniowych, uzyskania porady, wymiany własnych doświadczeń . Mogliśmy zobaczyć publikacje, filmiki instruktażowe pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną na temat dojrzewania , jak reagować na zachowania niepożądane w miejscach publicznych, jak rozmawiać z dziećmi na temat zmian zachodzących w ich organizmie , jakiego używać słownictwa tak by nas dzieci rozumiały .

Temat dojrzewania niepełnosprawnego dziecka, jego pierwsze miłości jest bardzo trudny i często nie wiemy jak sobie z tym poradzić , jak tłumaczyć dlatego takie spotkania warsztatowe z odpowiednim specjalistą są dla nas bardzo ważne, spotkanie z innymi rodzicami i wymiana doświadczeń 

Zadanie współfinansowane z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Podziel się