W czwartek, 17 maja 2018r. w Stowarzyszeniu ZESPOLAKI odbyło się spotkanie w ramach unijnego projektu Erasmus+ „Rowerem do zmian”.

Nasi podopieczni spotkali się z gimnazjalistami i nauczycielami z Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy oraz z nauczycielami z gimnazjum z Hiszpanii i szkoły podstawowej z Grecji.

Stowarzyszenie ZESPOLAKI współpracuje z wolontariuszami z I Liceum Ogólnokształcącego i Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego od początku swojej działalności.

Młodzież bardzo aktywnie uczestniczy w ramach wolontariatu w akcjach przygotowywanych dla naszych podopiecznych.

Do tej pory odbyły się m.in. teatrzyki dla niepełnosprawnych dzieci, wspólne zabawy ruchowe i plastyczne, kreatywne tworzenie książeczek sensorycznych.

Podczas tegorocznej akcji gimnazjaliści własnoręcznie szyli dla dzieci pluszaki!!!

Dodatkowo na spotkaniu zorganizowanym w Centrum Zabaw Rodzinnych FAMILY PARK odbyło się wspaniałe przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia” w wykonaniu uczniów ZSO nr 1 w Bydgoszczy.

Podczas spotkania z przedstawicielami Grecji i Hiszpanii mogliśmy pochwalić się sukcesami naszych podopiecznych, wymienić się doświadczeniami edukacyjno-zawodowymi, a także porozmawialiśmy o niepełnosprawności w aspekcie różnych kultur i krajów.

Rozmowom towarzyszyły również warsztaty plastyczne, dzięki którym dzieci miały możliwość rozwoju naturalnej twórczej aktywności.

Wspólne malowanie koszulek poprzez dzieci i dorosłych przyczyniło się do integracji międzykulturowej, a także dało uczestnikom radość tworzenia, działania i poznania.

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem zaangażowania tak młodych ludzi w pomoc dzieciom z zespołem Downa.

Mamy ogromną nadzieję, że radość, pasja i chęć niesienia pomocy będzie zachęcała młodzież do dalszej aktywności w ramach wolontariatu na rzecz osób niepełnosprawnych.

Podziel się