Hipoterapia Pod Aniołami

Wakacje, słońce, relaks…

A co u ZESPOLAKÓW?

Nasi podopieczni cały czas dzielnie i z uśmiechem na twarzy uczęszczają na zajęcia z hipoterapii, które zostały ufundowane przez Enea Astoria Bydgoszcz i przez wspaniałych kibiców, którzy wsparli naszą akcję!

Dlaczego akurat staraliśmy się o rehabilitację w formie hipoterapii?

Ponieważ jest to doskonałe uzupełnienie standardowych rehabilitacji, a kontakt z koniem daje efekty, które są niespotykane w innych metodach. Hipoterapia usprawnia naszych podopiecznych nie tylko ruchowo, ale także korzystnie wpływa na ich kondycję psychiczną. Pozwala przełamywać lęki, daje wiarę we własne siły i możliwości, zwiększa poczucie własnej wartości, rozwija intelektualnie.

Dodatkowo dzieci z zespołem Downa poprawiają swoją orientację przestrzenną, rozwijają swoją samodzielność, zwiększa się koncentracja uwagi i koordynacja wzrokowo-ruchowa. Jest większa motywacja do wykonywania codziennych i niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania ćwiczeń. Dzięki hipoterapii następuje również zmniejszenie zaburzeń równowagi, a także zwiększenie możliwości samodzielnego poruszania się. Stymulowane są zmysły, zwłaszcza czucia głębokiego. Normalizowane jest napięcie mięśni, cały organizm jest aktywizowany i dotleniany co poprawia pracę wszystkich narządów wewnętrznych.

Dlaczego Ośrodek Rekreacji Konnej „Pod Aniołami” w Myślęcinku?

Ponieważ jest to Ośrodek z wieloletnim doświadczeniem, a hipoterapeuci, którzy tam pracują są także fizjoterapeutami, którzy okazują naszym podopiecznym 100% profesjonalizmu, zainteresowania i miłości. Dla każdego uczestnika określane są indywidualne cele i środki działania. Wiedza i doświadczenie instruktorów sprawia, że dzieci chętnie uczestniczą w terapii, są aktywne i zaangażowane w ćwiczenia.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z Hipoterapii ZESPOLAKÓW.

Podziel się