W dniu 17.11.2023 r. odbył się I FESTIWAL TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „FETA”.  To pierwszy tego rodzaju Festiwal zorganizowany przez nasze stowarzyszenie.

Inspiracją do zorganizowania Festiwalu były miesiąc październik, który jest czasem budowania świadomości na temat zespołu Downa, kształtowania szacunku oraz tolerancji wobec tej niepełnosprawności oraz dzień 3 grudnia, kiedy to obchodzimy Międzynarodowy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych.  Uważamy, że każde dziecko ma prawo spełniać się w różnych dziedzinach, rozwijać własne pasje i dzielić się swoją radością życia z innymi.

Składamy ogromne podziękowania Pani Małgorzacie Jasińskiej – Prezes Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park za możliwość organizacji w tym miejscu tego spotkania. To miejsce jest bardzo bliskie naszym sercom ponieważ to właśnie tu rozpoczynaliśmy działalność Stowarzyszenia Zespolaki i tu była nasza siedziba przez 6 lat, dziękujemy Panu Szymonowi Paprockiemu Prezesowi Fundacji Profesora Ciekawskiego za pomoc w każdej dziedzinie w tym za pomoc merytoryczną.

Na I FESTIWALU TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „FETA”  gościliśmy:

  • „MUZYCZNY ZAKĄTEK” – KUJAWSKO-POMORSKI SPECJALNY OŚRODEK SZKOLNO-WYCHOWAWCZY NR 1 DLA DZIECI I MŁODZIEŻY SŁABO WIDZĄCEJ I NIEWIDOMEJ IM. BRAILLE’A
  • „TEATR TAŃCA AMICI” – ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 31 SPECJALNYCH
  • GRUPA TEATRALNA „MY GRA-MY” STOWARZYSZENIE ZESPOLAKI
  • „DUET” – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 12 Z ODDZIAŁAMI INTEGRACYJNYMI
  • „ZUMBASTARS” ZESPÓŁ SZKÓŁ NR 30 SPECJALNYCH – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 SPECJALNA
  • „UCZNIOWIE KLASY 3 INTEGRACYJNEJ”  – SZKOŁA PODSTAWOWA NR 56
  • „WESOLUDKI” – STOWARZYSZENIE ZESPOLAKI

To było wyjątkowe spotkanie. Każdy uczestnik poczuł się wyjątkowo i został doceniony.

Dziękujemy JURY za to, że przyjęli zaproszenie, zechcieli z nami uczestniczyć w wydarzeniu i oceniać naszych uczestników.

Ponadto dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w realizację I FESTIWALU TWÓRCZOŚCI ARTYSTYCZNEJ „FETA”. To dzięki Wam udało nam się zorganizować tak przepiękne i wzruszające wydarzenie.

Główny Partner wydarzenia: Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park oraz Fundacja Profesora Ciekawskiego.

Zadanie publiczne współfinansowane ze środków Miasta Bydgoszczy w ramach projektu: ‘”Rozwijamy swoje pasje”

Zadanie dotowane przez Miasto Bydgoszcz ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w ramach projektu: „Przegląd form scenicznych”.

Podziel się