III Zlot rodzin dzieci z zespołem Downa

Dzień 18 marca 2017 roku okazał się dniem pełnym wrażeń i wspaniałych niespodzianek dla dzieci z zespołem Downa i ich rodzin z województwa kujawsko-pomorskiego.

Tego dnia w Centrum Zabaw Rodzinnych FAMILY PARK odbyły się obchody Światowego Dnia Zespołu Downa i III Zlot Rodzin Dzieci z zespołem Downa. Organizatorami tego przedsięwzięcia była Fundacja Profesora Ciekawskiego oraz Stowarzyszenie ZESPOLAKI.

W celu wspólnej integracji i działań rozwojowych na rzecz niepełnosprawnych dzieci przygotowaliśmy wiele atrakcji, m.in. kolorowanie wielkiej skarpety, malowanie buzi, tańce, konkursy, a także wiele smakołyków i wspaniały tort.

Studio Tańca BAILAMOS wykonało znakomity pokaz taneczny, który rozruszał i małych i dużych. Wszyscy czynnie i aktywnie uczestniczyli w zabawie.

Jednak nasi goście podczas tegorocznego zlotu mogli również uzyskać niezbędnych informacji i porad terapeutycznych, gdyż gościliśmy u siebie Panią pedagog Ewę Gabruś-Tłoczyńską z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 w Bydgoszczy.

Jak co roku 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem są skarpetki nie do pary. Od wielu lat na całym świecie akcja cieszy się dużą popularnością, a biorą w niej udział osoby z zespołem Downa, ich rodziny i całe społeczeństwo, dzięki czemu rośnie społeczna świadomość na temat zespołu Downa.

Zarząd Stowarzyszenia składa ogromne podziękowanie dla Centrum Zabaw Rodzinnych FAMILY PARK, Fundacji Profesora Ciekawskiego, Urzędu Marszałkowskiego, PFRON, Radiu PIK, TVP3 Studiu Tańca Bailamos oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 1 za zaangażowanie w kampanię Kolorowej Skarpetki mającej na celu konieczność działań na rzecz integracji osób niepełnosprawnych w tym osób z zespołem Downa z resztą społeczeństwa.

Serdecznie zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji Kolorowej Skarpetki!

Przypominamy, że 21 marca zakładamy do pracy, szkoły, przedszkola – dwie RÓŻNE skarpetki na znak solidarności z osobami z zespołem Downa.

Pokażcie, że jesteście z nami! Przesyłajcie nam w komentarzu zdjęcia w kolorowych skarpetkach – ze spaceru, z zakupów, z pracy i z domu 😀 Czekamy www.facebook.com/zespolaki!

Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.