Rozpoczynamy nowy projekt pt. „Kto mnie zrozumie, kto mnie wysłucha? „

Projekt zakłada utworzenie grupy wsparcia.

Nasze spotkania mają za zadanie pomóc rodzinom zrozumieć niektóre dziwne zachowania niepełnosprawnych , upośledzonych umysłowo dzieci, z którymi często mamy utrudniony kontakt. Takie trudne sytuacje zdarzają się każdemu i budzą w opiekunach frustrację.

Chcemy aby rodzice otworzyli się i opowiadali na spotkaniach grupy o tych wydarzeniach i abyśmy wspólnie próbowali je oceniać, czy jest to niewłaściwe postępowanie opiekuna czy może dziecko nie rozumie o co nam chodzi, a może po prostu czegoś się boi i nie potrafi nam o tym powiedzieć.

Planujemy organizację warsztatów, wykładów, szkoleń z psychologiem, fizjoterapeutą, pedagogiem, oligofrenopedagogiem.

Między wykładami i warsztatami będziemy skupiać się też na rozładowywaniu złych emocji zapracowanych rodziców. Odbędą się spotkania kulturalno-oświatowe, gdzie będzie możliwość dyskusji o tym co już mogłem zmienić w swoim postępowaniu po wykładach i warsztatach naszej grupy.

Chcemy aby rodzice poczuli się komfortowo na naszych spotkaniach i nie martwili się w tym czasie o dziecko, dlatego też część spotkań, odbędzie się w siedzibie stowarzyszenia gdzie niepełnosprawne dzieci pod okiem wolontariuszy wraz z rodzeństwem będą miały możliwość beztroskiej zabawy.

Już w czwartek 17 maja 2018 godz. 16.00 zapraszamy na pierwsze spotkanie.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa w warsztatach na nasz adres email: biuro@zespolaki.pl

Projekt współfinansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Zapraszamy.

Podziel się