W czerwcu odbyło się ostatnie spotkanie w roku szkolnym 2021/2022 grupy teatralnej MY GRA-MY.

Nasi aktorzy pod okiem Pań prowadzących mogli rozwijać swoją pasję. Przez cały rok szkolny  uczestnicy ćwiczyli swoje role, a przy tym świetnie się bawili.

W ramach zajęć teatralnych zaprosiliśmy uczestników  na spektakl  „Proszę słonia” do Teatru Kameralnego w Bydgoszczy. Spektakl „Proszę słonia” oparty na prozie Ludwika Jerzego Kerna był okazją do zakończenia zajęć teatralnych grupy MY GRA-MY. Sztuka utrzymana była w konwencji teatru lalek. Aktorzy wystąpili także w żywym planie, a jednym z bardziej wyrazistych elementów kostiumów były charakterystyczne groteskowe półmaski.

Spektakl „Proszę słonia!” to adaptacja Arkadiusza Klucznika na podstawie książki Ludwika Jerzego Kerna „Proszę słonia”. To historia kilkuletniego chłopca, Pinia, który jest najmniejszy w swojej klasie. Zmartwieni rodzice podają mu garść witamin aby urósł. Jednak Pinio chowa tabletki w trąbie porcelanowego słonia Dominika. W ten sposób słoń rośnie a my jesteśmy świadkami wspaniałych i zaskakujących przygód. Po spektaklu odbyły się  warsztaty teatralne, na których dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy o teatrze.

Dziękujemy za ten rok wspaniałym Paniom. Pani Ani Adamskiej, Pani Joannie Jaracz oraz Pani Ewie Redlarskiej -Tuchalskiej za prowadzanie zajęć, które dla dzieci są realizacją pasji, a przede wszystkim przełamywaniem trudności z jakimi dzieci napotykają się na co dzień.

Kolejne próby zespolakowej grupy teatralnej MY GRA-MY już od września!

Jeżeli są osoby, które chciały by dołączyć do grupy od września zapraszamy do zgłoszenia się wysyłając wiadomość na biuro@zespolaki.pl ( maksymalna liczba osób w grupie 10).

Zadanie współfinansowane ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy.

Podziel się