Stowarzyszenie „Zespolaki” zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt.:

„Kolorowa skarpetka – symbol niepasującego chromosomu, tolerancji i zrozumienia”.

Termin nadsyłania prac: 12 III 2018r.

Osoby z zespołem Downa potrafią poruszyć serca, a także zmusić do myślenia i refleksji. Dzięki szczeremu, naturalnemu i życzliwemu podejściu do życia zwracają naszą uwagę na piękno otaczającego nas świata, na istotne sprawy i wartościowe idee, na problemy osób niepełnosprawnych, a także na inne palące problemy, takie jak tolerancja, zrozumienie czy integracja.

Ogólnopolski zasięg konkursu ma na celu zjednoczenie osób niepełnosprawnych i pełnosprawnych w całej Polsce. Ma umożliwić artystyczny dialog między ludźmi. Poprzez naszą akcję chcemy pokazać, iż osoby z zespołem Downa, z dodatkowym – niepasującym chromosomem cieszą się z życia, radują i bawią tak samo jak ich rówieśnicy. Liczymy zatem, iż przesłane prace zaskoczą nas swoimi oryginalnymi i niepowtarzalnymi pomysłami, doborem techniki, a przede wszystkim sposobem wyrażenia własnych uczuć i emocji.

Temat prac jest dość obszerny i pozostawia ogromne możliwości twórcze. Motywem przewodnim konkursu są osoby z zespołem Downa, ich radości i miłości, a także ich smutki i troski, ich zabawy, psoty, harce. Możecie namalować integrację osób z zespołem Downa ze środowiskiem, w którym mieszkają; wyraz Waszej tolerancji i zrozumienia. Codzienną rehabilitację, niepasujący chromosom lub kolorową skarpetkę, która jest symbolem Światowego Dnia Osób z Zespołem Downa.

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Szczegółowe informacje znajdują się w regulaminie.

REGULAMIN KONKURSU (pobierz)

METRYCZKA (pobierz)

Nagrody w konkursie ufundują: Stowarzyszenie ZESPOLAKI, Enea Artego Bydgoszcz

 

Podziel się