26 września Stowarzyszenie ZESPOLAKI rozpoczęło nowy projekt „Co robi tata? Co robi mama? skierowany do swoich podopiecznych.

Ciekawość świata i coraz szerszy krąg zainteresowania naszych dzieci powoduje, że już nam nie wystarczą książki, programy tv czy tłumaczenia rodziców na pewne tematy.

Dlatego też zdecydowaliśmy, iż w miarę naszych możliwości i dostępności będziemy odwiedzać z dziećmi różne miejsca, zakłady pracy, aby łatwiej mogły zrozumieć co robią dorośli, gdzie pracują i na czym ta praca polega. 

Pierwsze miejsce jakie odwiedziliśmy to PKP CARGO Bydgoszcz. Dzięki uprzejmości i pomocy pracowników tego zakładu nasze dzieci mogły poznać pracę maszynisty i zobaczyć jakie mamy lokomotywy. 

Zobaczyły jak wygląda lokomotywa w środku, czym różni się spalinowa od elektrycznej. Największą radość dzieciom sprawiła jazda lokomotywami po zajezdni. Każde dziecko mogło choć przez chwilę usiąść na miejscu maszynisty, zatrąbić i pokierować. Dzieci poznały zasady panujące w ruchu kolejowym, rodzaje sygnałów, jak zmienia się na zwrotnicy tor jazdy i zasady bezpieczeństwa na kolei. 

Nad naszym bezpieczeństwem cały czas czuwał Pan Tomasz Sernowski – inspektor BHP, zaś oprowadzał nas, opowiadał i tłumaczył Pan Marek Giczela-Naczelnik sekcji i napraw w Bydgoszczy oraz Pan Józef Noske – maszynista i instruktor. 

Panom i całej brygadzie spółki PKP CARGO SA PÓŁNOCNY ZAKŁAD serdecznie dziękujemy za przemiłą praktyczną lekcję dla naszych dzieci. 

Relację fotograficzną z wycieczki można zobaczyć na naszym profilu na facebooku

Podziel się