Stowarzyszenie ZESPOLAKI zostało zaproszone do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Bydgoszczy w celu przybliżenia uczniom tutejszego liceum czym jest zespół Downa i z jakimi problemami zmagają się niepełnosprawne dzieci.

Omówiliśmy ogólną charakterystykę zespołu Downa, choroby towarzyszące, ale przede wszystkim zwróciliśmy uwagę na ogromną rolę jaką odgrywa akceptacja, tolerancja i zrozumienie. Pokazaliśmy sukcesy naszych podopiecznych i innych osób z ZD na całym świecie.

Poprzez zajęcia praktyczne uczniowie lepiej zrozumieli ile trudu muszą włożyć niepełnosprawne dzieci, aby wykonywać codzienne czynności, aby funkcjonować w społeczeństwie.

Ponieważ nasze spotkanie połączone było z Dniem Wolontariusza serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom ZSO nr 1 w Bydgoszczy za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc naszym podopiecznym.

Wszystkie chętne osoby do współpracy w ramach wolontariatu zapraszamy do kontaktu z naszym stowarzyszeniem pod adresem biuro@zespolaki.pl

Serdecznie zachęcamy szkoły, przedszkola i inne instytucje do współpracy ze Stowarzyszeniem ZESPOLAKI w ramach organizacji prelekcji na temat zespołu Downa i poszerzania swojej wiedzy.

Podziel się