Leczenie otyłości jest procesem złożonym, na który składa się postępowanie dietetyczne w celu zmniejszenia spożycia pokarmów wysokoenergetycznych, wzmożona aktywność fizyczna w celu zwiększenia wydatkowania energii oraz terapia behawioralna w celu zmiany stylu życia na sprzyjający utrzymaniu równowagi bilansu energetycznego.

Główną przyczyną występowania otyłości u dzieci i młodzieży jest nadmierna w stosunku do zapotrzebowania wartość energetyczna przyjmowanych pokarmów. Nie jest to jedyny czynnik, ważnym czynnikiem determinującym skłonność do zwiększania masy ciała jest spożycie tłuszczu.

Dlatego też podstawowym elementem redukcji masy ciała jest prawidłowo zaplanowana na okres kilku miesięcy dieta niskoenergetyczna z ograniczeniem tłuszczów pochodzenia zwierzęcego. To w jaki sposób i kto może nam pomóc w doborze odpowiedniej diety opowiedziała nam na minionym spotkaniu pani dr Maria Popielarz.

Dodatkowo wolontariusze z Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego przygotowali mnóstwo atrakcji dla podopiecznych Stowarzyszenia ZESPOLAKI.

Były wspólne zabawy, tańce, tworzenie koron i przede wszystkim dużo radości i harców. Na koniec uczniowie wręczyli dzieciom książeczki sensoryczne zrobione w ramach Projektu Erasmus+.

Książeczki były tworzone z myślą o naszych podopiecznych przez wychowanków ZSO nr 1 w Bydgoszczy oraz młodzież z Hiszpanii.

Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc wszystkim uczniom oraz Paniom Renacie Majewskiej i Ewie Licy.

Projekt współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego i PFRON

Podziel się