W miniona sobotę, 16 września odbyło się spotkanie  pt. „Wio koniku”, którego organizatorem było Stowarzyszenie „ZESPOLAKI”.

 

Rodzinne popołudnie przy ognisku, które odbyło się w Ośrodku Rekreacji Konnej „Pod Aniołami” w Myślęcinku, ukierunkowane było na integrację rodzin z dziećmi z zespołem Downa.

Uczestnicy spotkania mogli uzyskać porad i konsultacji od zaproszonych specjalistów, m.in. Pani Aleksandry Bieńkiewicz – neurologopedy, Pani Anny Wendland – rehabilitantki z Zabajka-Bydgoszcz, a także Pani Małgorzaty Górniewicz – wykwalifikowanego hipoterapeuty.

W spotkaniu wzięli udział także uczestnicy projektu: „Program specjalistycznego doradztwa żywieniowego dla rodziców i dzieci zagrożonych otyłością”. Dzięki temu mogliśmy porozmawiać o problemach żywieniowych naszych dzieci, zdrowych nawykach i kulinarnych inspiracjach.

Dzieci wspólnie z naszymi wolontariuszkami – dietetyczkami przygotowały wspaniałe i zdrowe owocowe szaszłyki, zrobiły warzywne tarcze i korony, a także zapoznały się z piramidą zdrowego żywienia.

Tego dnia na przybyłych gości czekały także inne niespodzianki.

Dzieci puszczały bańki mydlane, przechodziły przez tor przeszkód, a także z ogromną radością malowały swoje buzie.

Całe rodziny mogły przejechać się bryczką zaprzężoną w dwa konie, dodatkowo dzieci jeździły na kucykach.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyło się oprowadzanie po stajniach, poznanie obowiązków hodowców, a także ciekawych informacji o koniach.

Ten rodzinny i radosny czas zakończyliśmy na wspólnym pieczeniu kiełbasek przy wieczornym ognisku, na każdego milusińskiego czekał także upominek.

Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzone chwile i już teraz serdecznie zapraszamy na kolejne spotkania w Stowarzyszeniu Zespolaki.

Zarząd Stowarzyszenia składa serdeczne podziękowania za otrzymane wsparcie dla:

  • Centrum Zabaw Rodzinnych FAMILY PARK

  • Cukiernia STAROPOLSKA Wojciech Kozłowski

  • Masarnia Władysławowo Sp. J.   R., A., B. Zawistowski

  • P.U-P KOLBUD Sp. Z o.o.

Podziel się