W związku z dużym zainteresowaniem zajęciami, które organizujemy i brakiem stałego miejsca na ich prowadzenie  zwróciliśmy się o pomoc do Prezydenta Miasta Bydgoszczy o wsparcie w postaci lokalu.

W odpowiedzi uzyskaliśmy pozytywną decyzję i otrzymaliśmy lokal o powierzchni 131,17 m2. Lokal ten wymaga sporego remontu. Do wymiany mamy okna, drzwi, elektrykę, oświetlenie, ogrzewanie. Ściany i podłogi również wymagają kapitalnego remontu.

W sobotę 5 lutego dzięki spontanicznej akcji pracowników firmy KOLBUD Sp. z o.o. z Bydgoszczy, wolontariuszy ze Stowarzyszenia „Dzięki Wam” i naszych „zespolakowych” rodziców rozpoczęły się pierwsze prace wyburzeniowe i rozbiórkowe. Po wstępnych oględzinach szybko okazało się, że stan techniczny lokalu jest gorszy niż zakładaliśmy i będzie wymagał ogromnego nakładu pracy i środków finansowych.

Stowarzyszenie Zespolaki jest organizacją non-profit, założoną i prowadzoną  w ramach pracy społecznej przez rodziców dzieci z zespołem Downa. Nie prowadzimy działalności gospodarczej, jak też nie otrzymujemy z tego tytułu żadnego wynagrodzenia. Działamy od 2016 r. oraz posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego.

Dlatego zwracamy się do wszystkich, którzy mogą nam w miarę możliwości nieodpłatnie pomóc w wyremontowaniu lokalu. Potrzebujemy fachowca z dziedziny hydrauliki, instalacji C.O., płytkarza, tynkarza lub speca od technologii płyt GK.

Poszukujemy również firm z dziedziny stolarki okiennej i drzwiowej, które mogłyby dostarczyć nam okna i drzwi na bardzo preferencyjnych warunkach finansowych.

Wierzymy, że wspólnymi siłami z darczyńcami, firmami i ludźmi dobrego serca uda nam się tego dokonać.

Osoby które chciałyby nas wesprzeć prosimy o kontakt na adres email biuro@zespolaki.pl lub telefoniczny pod nr tel. 512-049-953.

TVP3 Bydgoszcz > Stowarzyszenie „Zespolaki” otrzymało lokal. Teraz czas na remont, potrzebna jest pomoc (tvp.pl)

Radio PIK > W grupie siła. Na początek demolka, a będzie… ośrodek terapeutyczny dla dzieci – Polskie Radio PiK

Podziel się