Nadwaga, otyłość to problemy dotykające coraz szerszą grupę ludzi.

Odchudzanie i dieta to coś więcej niż krótkotrwała terapia, to wprowadzenie odpowiednich nawyków żywieniowych na długie lata, by cieszyć się zdrowiem i sprawnością fizyczną.

W dniu 23.11.2017r. odbyło się spotkanie w formie wykładu  z Panią Magdaleną Maciejewską – specjalistą  z poradni żywieniowej w ramach projektu:

„Program specjalistycznego doradztwa  żywieniowego dla rodziców i dzieci zagrożonych otyłością”

Właściwie dopasowana dieta jest jedną z najskuteczniejszych i najbardziej naturalną metodą leczenia chorób współczesnej cywilizacji.

W wielu przypadkach po zastosowaniu diety ciało wraca do równowagi, poprawia się muskulatura, zmniejsza tkanka tłuszczowa, normalizują się cukry ( bez pomocy leków ), ustępują bóle, opuchlizny, zmęczenie, brak energii do życia.

Jak ważne jest prawidłowe żywienie w przypadku nadwagi i  otyłości,  jak również w przypadku schorzeń z którymi borykamy się na co dzień mogliśmy dowiedzieć  się również  na indywidualnych spotkaniach.

Ogromnie dziękujemy również wolontariuszom z Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego, którzy przygotowali dla podopiecznych Stowarzyszenia ZESPOLAKI magiczne zabawy.
Podczas zajęć było mnóstwo radości i śmiechu, gdyż przenieśliśmy się w świat magicznych świateł.
Na zajęciach manualnych dzieci tworzyły własne – czarodziejskie różdżki świecące w ciemności, a także wyklejały kolorowe obrazki.
Dodatkowo wesoła muzyka i zabawy ruchowe sprawiły, że był to dzień pełen emocji.

Zadanie współfinansowane ze środków  Województwa Kujawsko- Pomorskiego  i PFRON.

 

Podziel się