Ciągłe życie w biegu, na głowie dom, rodzina, praca i… niepełnosprawność dziecka.

Myślami wciąż jesteśmy gdzieś poza domem, naszą głowę zaprzątają rehabilitacje, terapie, wizyty lekarskie… Popadamy w osamotnienie, odosobnienie, w monotonię dnia codziennego.

Dlatego Stowarzyszenie ZESPOLAKI w ramach projektu „Kto mnie zrozumie? Kto mnie wysłucha?” współfinansowanego ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego, zorganizowało kolejne już spotkanie Grupy Wsparcia dla rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi.

Powyższe spotkania dają nam możliwość uzyskania emocjonalnego wsparcia i pomocy od osób, które wiedzą co czujemy, gdyż same czuły to samo, przechodziły ten sam etap w swoim życiu. Przywrócenie wiary, zbudowanie poczucia własnej wartości, odbudowanie nadziei, że każdy dzień może dać nam szczęście to główne założenie naszej grupy.

Podczas naszych grupowych spotkań panuje atmosfera przyjaźni, szacunku i wzajemnej troski. Dzielimy się swoimi troskami, słuchamy się wzajemnie, wspieramy i przezwyciężamy wszelkie problemy, ale również wspólnie cieszymy się z naszych drobnych sukcesów, rozmawiamy, dzielimy się wiedzą i doświadczeniem.

Zespolakowa grupa wsparcia i zajęcia organizowane w jej ramach są otwarte dla wszystkich. Dlatego serdecznie zapraszamy rodziny z niepełnosprawnymi dziećmi na kolejne spotkania, podczas których będzie można porozmawiać, a także uzyskać porad od zaproszonych specjalistów. Na dzieci zaś czekać będą atrakcje przygotowane przez wspaniałych wolontariuszy.

Podziel się