Jak co roku 21 marca obchodzimy Światowy Dzień Zespołu Downa, którego symbolem są skarpetki nie do pary. Od wielu lat na całym świecie akcja cieszy się dużą popularnością, a biorą w niej udział osoby z zespołem Downa, ich rodziny i całe społeczeństwo, dzięki czemu rośnie społeczna świadomość na temat zespołu Downa.

Z tej okazji Stowarzyszenie ZESPOLAKI przygotowało dla swoich podopiecznych spotkanie w Centrum Zabaw Rodzinnych FAMILY PARK, gdzie przygotowano wiele atrakcji, m.in. zabawy w małpim gaju, przejażdżki autkami, malowanie buzi, a także wspaniały tort.

Dodatkowo w poniedziałek 21 marca 2022r. Stowarzyszenie ZESPOLAKI zorganizowało II Wirtualny Bieg Kolorowej Skarpety. W tym roku dominowały skarpetki w kolorze niebieskim i żółtym na znak sprzeciwu trwającej wojnie na Ukrainie. Przebiegliśmy dystans 2103 metrów, symbolizujący datę 21.03. W ten sposób pokazaliśmy wszystkim, że wspieramy osoby z zespołem Downa.

Ponadto przedstawiciele Stowarzyszenia uczestniczyli w szkolnych prelekcjach i opowiadali uczniom o zespole Downa. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi codziennymi trudnościami muszą sobie radzić dzieci z zespołem Downa, jaki ogromny problem mają z mówieniem, chodzeniem, czy pisaniem. Uczniowie zrozumieli ile niepełnosprawne dzieci muszą włożyć trudu i ciężkiej pracy, aby funkcjonować w społeczeństwie. Pokazaliśmy także, jak wsparcie, integracja i zrozumienie rówieśników oraz społeczeństwa mogą przyczynić się do sukcesu osób z zespołem Downa. Jak ważne jest bycie tolerancyjnym.

W tym szczególnym dniu serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich indywidualnych osób oraz do firm, które nas wspierają. Dziękujemy za udział w licytacjach, za przedmioty i usługi przekazywane na licytację, za wpłaty na zrzutkę, za pomoc w remoncie. Dziękujemy za włączenie się w obchody Światowego Dnia Zespołu Downa. Dziękujemy za to, że los osób z zespołem Downa nie jest Państwu obojętny.

Podziel się