Do ZESPOLAKÓW zawitały trzy świnki i zły wilk – Stowarzyszenie ZESPOLAKI odwiedzili uczniowie Bydgoskiego Gimnazjum Klasycznego, którzy przedstawili bajkę o trzech świnkach i wilku. Spektakl odbył się w Centrum Zabaw Rodzinnych FAMILY PARK.

Trzy małe, różowe świnki wesoło się bawiły, śpiewały i brykały. Jednak przyszedł czas, aby zbudować swój własny domek. Pierwsza świnka zbudowała go ze słomy, druga z drewna, a trzecia z pomocą naszych pracowitych podopiecznych wybudowała dom z cegieł. Nagle drogą przechodził wilk, który zdmuchnął słomiany i drewniany domek, ale świnki schroniły się u swojego brata. Wilk niemiał siły żeby zdmuchnąć dom wybudowany wspólnymi – ZESPOŁOWYMI siłami. Gdy chciał wejść przez okno zobaczył pająka, którego strasznie się przestraszył i uciekł. Z radości ZESPOLAKI i świnki świętowali, tańczyli, śpiewali i ucztowali.

Jednak to nie koniec atrakcji! Każdy ZESPOLAK po obejrzeniu spektaklu mógł na zajęciach arteterapeutycznych wykonać własną świnkę. Wspólnie z rodzicami zabraliśmy się do pracy. Tym razem naszym zadaniem było wykonanie świnki skarbonki z ekologicznych materiałów, czyli pustych butelek, wytłaczanek i bibuły. Zatem kleiliśmy, tworzyliśmy i się udało! Powstały wspaniałe dzieła, które będą przypominały dzieciom o przedstawieniu, jak również będą przechowywały pieniążki na wymarzone rzeczy.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tworzenia świnek, budowy domku i wspaniałego przedstawienia, które umiliło nasze zajęcia.

Podziel się