Dzisiaj, 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie ZESPOLAKI ogromnie się cieszy, iż mogło uczcić ten dzień wystąpieniem na Festiwalu Ekspresji Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej organizowanym przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną nr 1 w Bydgoszczy.

Konkurs o tematyce bajkowej, przeniósł nas do pięknej i kolorowej krainy marzeń i fantazji. Dzieci podczas występów scenicznych stawały się perfekcyjnymi aktorami, a ich niepełnosprawność nie miała żadnego znaczenia.

Mali artyści byli doceniani ogromnymi i zasłużonymi brawami. Podopieczni naszego stowarzyszenia również wzięli udział w konkursie. Wystąpili z utworem „Taniec Mai”, do którego dzieci przygotowały rekwizyty w postaci uli i kwiatów.

Nasze małe pszczółki za swój wspaniały występ zdobyły zaszczytne 2 miejsce! W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie pogratulować wszystkim uczestnikom, tego wspaniałego Festiwalu, a naszym podopiecznym podziękować za trud i zaangażowanie jakie włożyli w celu przygotowania się do występu.

W tym szczególnym dniu chcemy przypomnieć także o równości, tolerancji i akceptacji, której niestety wciąż brakuje w naszym kraju.

Pamiętajmy, że NIEPEŁNOSPRAWNY nie oznacza gorszy.

Pamiętajmy, że każdy z nas ma takie same prawa do życia i funkcjonowania w społeczeństwie.

Pamiętajmy, że jesteśmy równi!

Podziel się