W Klimacie Dzikiego Zachodu

W miniony weekend  z okazji zakończenia roku szkolnego Stowarzyszenie Zespolaki zorganizowało dwudniowy wyjazd integracyjny w klimacie dzikiego zachodu do największego i najstarszego Miasteczka Westernowego w Polsce.

Miasteczko Westernowe Kansas City położone w centrum Mega parku ożywia i jest wspaniałym miejscem dla wszystkich odkrywców spragnionych przygód rodem z Dzikiego Zachodu.

Jest największym i najstarszym Miasteczkiem Westernowym w Polsce i najważniejszą częścią Mega Parku – Rodzinnego Centrum Edukacji i Rozrywki.

W miasteczku można było obejrzeć Western Show – zrobiony z rozmachem pokaz westernowy, bierze w nim udział wiele osób i koni. Towarzyszą mu również efekty pirotechniczne.

Popisy jazdy kaskaderskiej i dżygitowej, tresurę koni, jazdę w stylu western, pełne humoru niepowtarzalne scenki z życia kowboi i smaczną kowbojską kuchnię.

Byliśmy z wizytą we więzieniu rodem z Dzikiego Zachodu oraz na westernowym cmentarzu.

Dzieci zwiedzały morskie głębiny -tzw. suchą stopą po dnie morza, a także magiczną Krainę Bajek, Baśni I Legend.

To świat przygody i czarodziejskich opowieści. Dzieci przywitał nie tylko Asteriks i Obelisk w Domu Rzymskim, ale również Flinstonowie w Bedrok. Dzieci mogły spotkać bohaterów  ulubionych bajek w swoich domkach.

Była też lekcja przyrody na żywo – pobyt w świecie zwierząt.
Bezpośredni kontakt z żywymi zwierzętami w zoo to przyjemna forma poznawania świata. Czekały tam również owady i figury zwierząt niewystępującymi w Polsce.

Dzieci odbyły również podróż do przeszłości – zwiedzanie Parku Jurajskiego.
W tym miejscu przeniesieśliśmy się miliony lat wstecz. Spotkaliśmy dinozaury, które oddychają, poruszają się, wydają dźwięki i nie tylko…

Spotkanie było naszym ostatnim. Spotykamy się dopiero we wrześniu!

Zarząd stowarzyszenia życzymy wszystkim udanych, pogodnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

W okresie wakacyjnym kontakt z nami będzie możliwy pod nr telefonów i adresów email podanych w zakładce kontakt z nami .

 

Podziel się