W sobotę 29 maja 2021r. odbył się bieg terenowy z przeszkodami dla dzieci pn. WALECZNE DZIECIAKI Kanał Bydgoski – misja dzieci Syrii.

„Waleczne Dzieciaki” jest wydarzeniem organizowanym co roku przez grupę wspaniałych ludzi, dla której na pierwszym miejscu jest niesienie pomocy innym.

„Waleczne Dzieciaki” to nie tylko wspaniała zabawa, ale przede wszystkim misja charytatywna. Co roku misja ta jest tworzona w określonym wcześniej założeniu. W tym roku była to pomoc dla dzieci z Syrii, na co dzień zmagających się ze skutkami okropnej wojny, głodu, skrajnej biedy i brakiem możliwości edukacji.

W 2020 roku odbyła się „misja ZESPOLAKI”, gdzie celem było wsparcie rehabilitacji naszych podopiecznych, dzieci z zespołem Downa.

W tym roku to my mogliśmy dołączyć do organizacji i wspólnie dorzucić naszą cegiełkę do tej misji. Jest nam niezmiernie miło, że Stowarzyszenie ZESPOLAKI mogło uczestniczyć w tak wspaniałej inicjatywie.

Aktywna sobota połączona ze szczytnym celem i pomocą to coś co lubimy robić i w co chętnie się angażujemy. Były wspaniałe medale, upominki, zabawa i ruch.

Ogromne brawa należą się także naszym podopiecznym, którzy startowali w tym wspaniałym biegu. I choć przeszkody na trasie były różne, i łatwe i te trudne, to każde dziecko zwycięsko dobiegło do mety! Emocje nie do opisania!

Podziel się