Czytanie bajki, oglądanie postaci i czynny udział w jej interpretacji było dla dzieci wspaniałym doświadczeniem a zarazem inspiracją do wykonania prac na warsztatach plastycznych.

Dzieci z uwagą słuchały i poznawały przygody bohaterów. Bajka nawiązuje do przyjaźni, mówi o tym, że przyjaciele w biedzie nie zawiodą i nawet jeśli osobno są niepozorni, to w grupie są niezwyciężeni. „Strzeż się zły smoku!” Czarownica całkiem nie straszna o dobrym sercu zdobyła serca dzieci, a to dopiero początek zabawy.

Warsztaty plastyczne to ciekawa i rozwijająca zabawa. Warsztaty mają rozbudzić w dzieciach kreatywność. Są dobrym treningiem, podczas którego dzieci pogłębiają wrażliwość dotykową, precyzję ruchów oraz doskonalą czynności manipulacyjne.

Warsztaty plastyczne mają na celu: rozwijać myślenie twórcze, zachęcić do poszukiwań własnej formy wyrazu dla przeżyć i doświadczeń związanych z występami teatralnymi, pomóc przezwyciężyć strach i tremę, wzbogacić słownictwo i rozwijać pamięć. Zapraszamy do obejrzenia prac dzieci.

projekt finansowany ze środków budżetu Miasta Bydgoszczy

Podziel się