20 czerwca odbył się wernisaż Pani Katarzyny Grys oraz wykład Pani Doktor Małgorzaty Karwowskiej zorganizowany przy współpracy Stowarzyszenia ZESPOLAKI oraz Pracowni Integracji Międzypokoleniowej Kujawsko-Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Tematem przewodnim spotkania był oczywiście zespół Downa.

Wystawa fotografii autorstwa Pani Katarzyny Grys przedstawia podopiecznych Stowarzyszenia ZESPOLAKI, czyli dzieci z zespołem Downa. Jej głównym celem było pokazanie, że dzieci z Trisomią 21 i ich rodziny mogą być szczęśliwe, mogą cieszyć się z życia i w pełni z niego korzystać. Wystarczy dać im szansę rozwoju i wsparcia.

Poprzez wystawę chcieliśmy dotrzeć do rodzin niepełnosprawnych dzieci, aby pokazać im, iż nie są sami. Pragniemy zachęcić, aby wspólnie z nami przełamywali stereotypy, aby pokonywali wszelkie przeszkody i bariery.

Celem sesji zdjęciowej było pokazanie piękna, wrażliwości, miłości i czułości fotografowanych dzieci. Nasze dzieci, dzieci z zespołem Downa funkcjonują wśród społeczeństwa, są jego częścią. Wystawa miała więc na celu popularyzację wiedzy na temat zespołu Downa, miała wzbogacić odwiedzających intelektualnie i emocjonalnie poprzez rozbudzenie empatii, wrażliwości i tolerancji.

Mamy nadzieję, że wystawa podniosła świadomość społeczeństwa na temat niepełnosprawności i zespołu Downa. Mamy nadzieję, że rodzice niepełnosprawnych dzieci przyłączą się do nas, abyśmy wspólnie mogli się wspierać i pomagać naszym dzieciom.

Przypominany, iż Stowarzyszenie ZESPOLAKI działa na rzecz osób z zespołem Downa, oferuje rodzicom niepełnosprawnych dzieci wszechstronną pomoc, wsparcie, zrozumienie i akceptację. Członkowie Stowarzyszenia na cotygodniowych spotkaniach dzielą się zdobytym doświadczeniem, radą i pocieszeniem.

Dostępni są także na wszelkiego rodzaju pytania i troski pod adresem mailowym biuro@zespolaki.pl lub pod dyżurem telefonicznym (kontakt do rodziców i zarządu podany na stronie www.zespolaki.pl).

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wernisażu.

Podziel się