Dzięki wirtualnej edycji mogliśmy w tym wyjątkowym dniu – 21 marca 2021r. zjednoczyć się na całym świecie!

Niewątpliwie nasz bieg zakończył się wielkim sukcesem, pomimo trwającej w tym czasie pandemii COVID-19 i wprowadzonych obostrzeń. Wirtualna edycja pozwoliła nam zjednoczyć się i pobiec w różnych miejscach Polski.

Byliście z nami nie tylko w Bydgoszczy, ale także w: Kraków, Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Mogilno, Gniezno, Gogolin, Inowrocław, Sochaczew, Chrostkowo, Lubianki, Wągrowiec, Łochowo, Szubin, Kołaczkowo, Trzemeszno, Ostrowite, Nakło n. Notecią, Tychy, Chełm, Murowaniec, Krostkowo, Osielsko, Ząbkowice Śląskie, Świdwin, Brzeźnica, Dębica, Dąbrowa Chełmińska, Gorlice, Moszczenica, Police, Szczecinek, Budziska, Dębowiec, Gębice, Słubice, Pińczów, Dąbrowa, Oława, Świecie, Sadki, Zabrze, Popowo Kościelne, Zawidów.

Nasze pakiety biegowe dotarły także do Anglii i Niemiec!

W wirtualnym biegu uczestniczyły osoby z Trisomią 21, ich rodziny, przyjaciele, terapeuci oraz cała rzesza wspaniałych ludzi, którzy solidaryzowali się z naszymi podopiecznymi z różnych zakątków świata. Biegli mali i duzi, przedszkolaki, uczniowie różnych szkół, lokalne grupy biegowe i osoby indywidualne.

W wirtualnym Biegu Kolorowej Skarpetki brały udział również inne fantastyczne grupy, m.in. grupa morsów, grupa hipoterapeutyczna i onoterapeutyczna, a także wspaniałe Śląskie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Płetwonurków, które włączyło się do akcji nurkując w dwóch różnych płetwach!!! Dlatego składamy ogromne podziękowania dla Pana Mariusza Porwoła za kreatywność i zaangażowanie.

Do akcji wspierania i akceptacji osób z zespołem Downa włączyli się także znani i lubiani piosenkarze czy aktorzy, w tym Pan Artur Barciś, który po raz kolejny pokazał swe wspaniałe serce, otwarte na potrzeby osób z niepełnosprawnościami.

Każdy zawodnik, który zakupił pakiet startowy otrzymał wyjątkowy medal i unikalne zespolakowe skarpetki. Biegacze licznie potwierdzili swój udział w biegu przesyłając potwierdzenia przebytych tras oraz zdjęcia i filmiki z biegu. Dziękujemy Wam za wszystkie wspaniałe fotorelacje w skarpetach nie do pary!

Serdecznie wszystkim dziękujemy za Wasze WIELKIE wsparcie. Dzięki Wam – WSPÓLNIE stworzyliśmy wyjątkową akcję pokazującą jak bardzo jesteśmy tolerancyjni i otwarci na potrzeby innych! Prosimy – pamiętajcie o naszych podopiecznych, o osobach z zespołem Downa przez cały rok!

Zdjęcia możecie obejrzeć wpisując w wyszukiwarkę Facebooka #ZESPOLAKI

Podziel się