Stowarzyszenie ZESPOLAKI w ramach projektu „Zdrowa woda – każdemu siły doda” zorganizowało dla swoich podopiecznych warsztaty i doświadczenia przyrodnicze „Wodne Czary”.

Warsztaty z Profesorem Ciekawskim odbyły się w czwartek 9 maja w Family Parku. Tego dnia wspólnie z Profesorem Ciekawskim odkryliśmy tajniki nauki i techniki. Zobaczyliśmy magiczne drzwi, znaleźliśmy się w środku wielkiej bańki mydlanej oraz odkryliśmy niezwykłe i magiczne zadania.

Dzięki widowiskowym eksperymentom zbadaliśmy wodę, jej właściwości i możliwości! Zastanowiliśmy się i zobaczyliśmy jaki kształt ma woda, czy możemy zmienić jej kolor i fakturę. Wytworzyliśmy chmury, lód, a nawet smoka ziejącego ogniem! Był też wodny kameleon…

Dodatkowo każdy uczestnik samodzielnie wykonał aż dwa eksperymenty dzięki czemu nasi podopieczni zamienili się w prawdziwych odkrywców i małych profesorów. Dodatkowo dzieci będą mogły kontynuować obserwację i odkrywanie przyrody za pomocą mikroskopów, które nasi uczestnicy otrzymali za wspaniałą pracę.

Projekt jest laureatem konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Więcej zdjęć można zobaczyć na naszym profilu na facebooku www.facebook.com/zespolaki

Podziel się