8 lutego w Stowarzyszeniu ZESPOLAKI odbyła się zabawa karnawałowa na którą przybyli niesamowici i wspaniali goście!

Na zabawie, która odbyła się w Centrum Zabaw Rodzinnych FAMILY PARK  były wróżki, księżniczki, rycerze, strażacy, wojownicy, tancerze i inne kolorowe postacie. Stroje karnawałowe naszych podopiecznych były tak wspaniałe, że aż trudno było rozpoznać dzieci.

Zabawa jest dominującą formą aktywności dziecka zdrowego i rozwijającego się prawidłowo, jak i dziecka niepełnosprawnego fizycznie lub upośledzonego umysłowo. Ponieważ zabawa jest zgodna z psychofizyczną strukturą dziecka w wieku przedszkolnym, ma istotny wpływ na rozwój psychomotoryczny, percepcyjny, intelektualny, oraz daje mu możliwość samodzielnego podejmowania i rozwiązywania różnorodnych zadań.

Zabawa zwiększa orientację w świecie oraz ćwiczy umiejętności, sprzyja rozwojowi myślenia, wiedzy, spostrzegania, oraz poszczególnych czynności czynnościowych. Uczy kierowania, planowania, rozwija zdolności organizacyjne, wzbogaca osobowość dziecka. Rozwija sferę emocjonalną życia. Stanowi jeden z najlepszych środków psychoterapeutycznych i często bywa stosowana jako metoda oddziaływania na dzieci z różnymi trudnościami i zaburzeniami rozwoju.

Zabawa ma duże znaczenie dla rozwoju psychicznego i uspołecznienia dzieci. W jej toku kształtują się uczucia społeczne, dzieci przyswajają normy, których następnie przestrzegają.

Mamy nadzieję, że wesoła muzyka, zabawy plastyczne, a do tego słodkości z okazji „tłustego” czwartku umiliły naszym podopiecznym to czwartkowe popołudnie.

Podziel się