Zajęcia z klockami NUMICON

Zajęcia z klockami NUMICON

W ramach projektu 27 kwietnia Stowarzyszenie ZESPOLAKI zorganizowało dla swoich podopiecznych warsztaty z klockami NUMICON ufundowanymi przez firmę ASSECO POLAND S.A. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Panią Katarzynę Szczepańską przeszkolonego pedagoga do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem klocków Numicon.

W warsztacie wzięły udział dzieci w wieku od 2 do 12 lat, które poprzez zabawę miały okazję poznać innowacyjne klocki NUMICON. Dzieci wykonywały wskazówki dawane przez zaproszoną do naszego stowarzyszenia specjalistkę, dzięki czemu poprzez zabawę z klockami NUMICON nasi podopieczni uczyli się matematyki.

Kolorowe kształty, a także interesujące i zabawne zadania wprowadziły dzieci do matematycznego świata pełnego ciekawych liczb. Manipulacja, układanie, nawlekanie pobudzały do pracy rozwój umysłowy dzieci, a także pozytywnie wpływały na małą motorykę.

Wrażenia dotykowe, wizualne, a nawet dźwiękowe inspirowały wyobraźnię naszych podopiecznych i dostarczały niezbędnych bodźców potrzebnych w codziennym funkcjonowaniu. Dzieci wspólnie z rodzicami poznały wspaniałą pomoc stymulującą rozwój naszych niepełnosprawnych podopiecznych.

Zajęcia były bardzo ciekawe i ekspresyjne, a dzieci w nagrodę za udział, wspaniałą zabawę i naukę otrzymały dyplomy i nagrody.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z zajęć. Na naszych kolejnych czwartkowych spotkaniach będziemy dalej poznawali uroki matematycznego świata, gdyż zainteresowanie i wspaniała zabawa klockami NUMICON przerosły nasze oczekiwania.

Zarząd Stowarzyszenia w imieniu swoich podopiecznych składa ogromne podziękowanie firmie ASSECO POLAND S.A. za sfinansowanie zakupu klocków NUMICON, oraz Pani Katarzynie Szczepańskiej za pomoc w organizacji warsztatów.

Podziel się