Zajęcia rytmiczno-muzyczne wiążą się nie tylko z ukształtowaniem mowy dziecka ale całej jego osobowości. Pozwalają również na odkrywanie otaczającego ich świata.

Stowarzyszenie Zespolaki zorganizowało spotkanie dla swoich najmłodszych dzieci pt. „LOGORYTMIKA” w CENTRUM TERAPII I REHABILITACJI SENSIS.  Zajęcia poprowadziła pani Ewelina Elwertowska terapeutka, która za pomocą kolorowych obrazków i dźwięków zachęcała dzieci do naśladowania.

Do dyspozycji dzieci miały bębenek, na którym mógł same doświadczać wydobywającego się dźwięku. Pojawiły się również na kartonowych planszach samogłoski. Ciekawym pomysłem który przypadł dzieciom do gustu były kółka z zawieszonymi kolorowymi wstążkami, w które można było dmuchać, machać bądź również smakować.

Z zaciekawieniem dzieci podeszły do skrzyni która w środku skrywała tajemnicze rzeczy. Można było je wyciągnąć jedynie przy pomocy zamocowanych w skrzyni rękawów i wyciągnąć skarby na zewnątrz. Pojawienie się podświetlanej tablicy wywołało wielkie zaciekawienie ale wszystko przebiły bańki mydlane.

Pani Ewelina na koniec zajęć obdarzyła wszystkie dzieci wiatraczkami kółkami ze wstążkami i balonami. Dzieci wyszły z zajęć uśmiechnięte i zadowolone.

Zajęcia realizowane w ramach projektu pn.: „Dostrzegaj mnie – program kompleksowego wsparcia dla osób z niepełnosprawnościami i ich opiekunów”

PARTNER

Podziel się