W miniony czwartek w Stowarzyszeniu ZESPOLAKI odbyło się spotkanie z zakresu zaburzeń integracji sensorycznych.

Wykład pn. „Dlaczego bluzka gryzie, auto jedzie za głośno a w sklepie jest za dużo ludzi? Zaburzenia integracji sensorycznej u dzieci.” został przeprowadzony w ramach projektu „Kto mnie zrozumie, kto mnie wysłucha?”

Tego dnia gościliśmy Panią Aleksandrę Michalską z Centrum Terapii i Rehabilitacji SENSIS w Bydgoszczy. Pani Aleksandra jako wieloletni specjalista w zakresie m.in. zaburzeń integracji sensorycznych oraz rehabilitacji małych dzieci i niemowląt przybliżyła nam czym jest integracja sensoryczna.

Zapoznaliśmy się z wieloma ciekawymi i praktycznymi rzeczami o zaburzeniach jakie mogą występować u naszych dzieci, a także dowiedzieliśmy się jak im zapobiegać i jak sobie z nimi radzić.

Dziękujemy także wolontariuszom z ZSO nr 1 w Bydgoszczy i Pani Ewie Licy za zorganizowanie zabaw dla naszych podopiecznych. Dzieci były bardzo zadowolone mogąc bawić się wspólnie z Państwa uczniami, podczas gdy ich rodzice uczestniczyli w wykładzie.

Serdecznie dziękujemy zarządowi Family Park za możliwość zrealizowania zajęć w Centrum Zabaw Rodzinych Family Park w Bydgoszczy. Atrakcje jakie się u Państwa znajdują dostarczają naszym dzieciom nie tylko wspaniałej zabawy, ale także umożliwiają im wszechstronny rozwój, stymulację i aktywność fizyczną.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z kolejnymi terminami oraz tematami spotkań, które odbędą się w ramach projektu „Kto mnie zrozumie? Kto mnie wysłucha?”.

Zadanie współfinansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Kolejne spotkanie już 25 października w czwartek w Family Park!

Liczba miejsc ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy: biuro@zespolaki.pl lub pod nr tel. 603 040 276

Zapraszamy!

galerię zdjęć można zobaczyć na naszym profilu www.facebook.com/zespolaki

Podziel się