„Aquaterapia – pływanie bez barier”

Za nami już kilka zajęć w ramach projektu pt. „Aquaterapia – Pływanie Bez Barier”, które odbywają się dzięki programowi TESCO „Decydujesz, pomagamy”.

Nasi beneficjenci dzielnie uczestniczą w nauce pływania czerpiąc radość z zajęć prowadzonych przez wykwalifikowanych trenerów ze szkoły pływania Peritus.

Woda stymuluje bezpośrednio poprzez wiele receptorów znajdujących się na naszym ciele oraz pośrednio – poprzez receptory znajdujące się w ciele. Dzięki temu dziecko poznaje możliwości swojego ciała i dopasowuje je z dowolnym ruchem. Wszystko to usprawnia płynność i plastyczność ruchów dziecka, a także doskonali koordynację ruchową.

Woda wymaga od dziecka umiejętności pokonywania trudnych sytuacji związanych ze stresem, zmęczeniem, może być nowym doświadczeniem dla tych, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z wodą. Dziecko oswaja się z porażkami i sukcesami związanymi z trudem uczenia się i utrwalania nowych umiejętności.

Zajęcia w wodzie pozwalają dzieciom i rodzicom odkryć nowe wzajemne relacje. Dziecko obdarowuje rodziców całkowitym zaufaniem mając poczucie bezpieczeństwa. Rodzice przekonują się jak wiele mogą zaoferować dziecku.

Podziel się