Turnus rehabilitacyjny pn. ZDROWO I SPORTOWO zorganizowany przez Stowarzyszenie ZESPOLAKI.

Dwa tygodnie sierpnia nasi podopieczni wraz ze swoimi rodzinami spędzili w Poddąbiu, nadmorskiej miejscowości, w której realizowaliśmy turnus rehabilitacyjny.

A ponieważ nasz turnus był zorganizowaną formą aktywnej rehabilitacji ruchowej połączonej z elementami wypoczynku, to nie mogło zabraknąć wspaniałych przygód!

Wszyscy dzielnie uczestniczyli w zabiegach medycznych i na zajęciach z terapii w wodzie. Wielką radość sprawiły dzieciom wspólne zabawy w basenach, wyprawy nad morze oraz budowanie zamków z piasku.

W celu poprawy sprawności psychofizycznej organizowaliśmy wycieczki rowerowe m.in. nad Orzechowskie Wydmy, gdzie wytrwale i z uśmiechem na twarzy pokonywaliśmy kolejne kilometry.

Odwiedziliśmy Dolinę Charlotty, gdzie zobaczyliśmy trening fok połączony z ich karmieniem, płynęliśmy statkiem po Wodnym Safari, odwiedziliśmy ZOO wraz z Krainą Bajek oraz pobawiliśmy się na wielkim placu zabaw! Był to dzień pełen niezapomnianych atrakcji i wspaniałych wrażeń.

W ramach treningu umiejętności społecznych naszych podopiecznych, wybraliśmy się na zakupy. Każdy mógł wybrać sobie jakąś pamiątkę, którą sam zakupił, w celu doskonalenia kompetencji społecznych.

Wybraliśmy się do Megalandii – magicznej krainy, w której wszystko urosło za sprawą magicznego czarodzieja. I powiemy Wam, że w tym miejscu wspaniałą zabawę miały nie tylko dzieci, ale również dorośli!

Płynęliśmy Statkiem Pirackim, stylizowanym na XVII wieczny galeon. Na morzu dzieci zostały mianowane dzielnymi piratami, a wszystko to w niepowtarzalnym i niezapomnianym klimacie.

Uczestniczyliśmy także w ogniskach, tańcach, śpiewach i konkursach. Dzieciom ogromnie podobały się teatrzyki, które były nie tylko ciekawe, ale także zabawne i kolorowe. Dodatkowo mieliśmy okazję obejrzeć wystawę zwierząt egzotycznych. Jednak na samym oglądaniu się nie skończyło, gdyż dzieci oraz dorośli mogli potrzymać m.in. kameleona czy karaczana. To dopiero były emocje!

I tak minęły nam 2 tygodnie turnusu rehabilitacyjnego, na zabiegach, aktywnym wypoczynku i zabawie. Na wspólnym poznawaniu się oraz nawiązywaniu relacji. Cały czas towarzyszyła nam również piękna pogoda, a słońce codziennie się do nas uśmiechało. 

W IMIENIU NASZYCH PODOPIECZNYCH SKŁADAMY OGROMNE PODZIĘKOWANIA ZA OTRZYMANE WSPARCIE FINANSOWE PROJEKTU  „ZDROWO I SPORTOWO” NASZYM PARTNEROM KTÓRYMI BYLI:

Podziel się