Zerówka Zespołowa

Warsztaty ZERÓWKA ZESPOŁOWA z Kobasem Laksą , które odbyły się w miniony weekend były doskonałą okazją do pogłębienia wiedzy o zespole Downa.

Uczestnicy warsztatów mieli możliwość podzielenia się własnymi doświadczeniami i odkrycia jak wiele rozwiązań jest na wyciągnięcie ręki. Tematy z pozoru trudne jak genetyka, biologia molekularna, psychologia dziecięca na podstawowym poziomie pomogły nam spojrzeć na nasze dziecko pełniej.

Żeby zrozumieć zespół Downa należy zrozumieć najpierw jak działa układ nerwowy, układ odporności, jelita, mózg, tarczyca, mięśnie, komórki i geny. Zobaczyliśmy jakie są różnice między prawidłowo funkcjonującym organizmem i tym, którego komórki budują się na potrojonym chromosomie. 

Spotkanie było okazją, aby poznać i zrozumieć zasady działania organizmu i poszczególnych organów. 

Kobas Laksa – serdecznie dziękujemy za przyjazd i wspaniały weekend wykładowy. Zdobyliśmy ogromną wiedzę, którą będziemy rozwijali.

Ogromne podziękowania kierujemy także do Pani Weroniki Wielochy – opiekunki podróży uczestników programu Down The Road „Zespół w trasie”, za podzielenie się z nami swoim doświadczeniem i wspomnieniami związanymi z programem.

Podziel się