Stowarzyszenie ZESPOLAKI w ramach projektu „Zdrowa woda – każdemu siły doda” zorganizowało dla swoich podopiecznych spotkanie w Centrum Edukacji Ekologicznej. 16 maja odbyły się zajęcia pod nazwą „Życie w stawie”.

Warsztaty, prelekcja i ekologiczne filmiki pozwoliły dzieciom na obserwację i poznanie wodnego ekosystemu. Poznaliśmy charakterystyczne rośliny i zwierzęta, które żyją w stawie, dowiedzieliśmy się jak oszczędzać wodę, a także wykonaliśmy doświadczenia i eksperymenty. Zobaczyliśmy jak wspaniałe rzeczy, zabawki czy instrumenty można zrobić ze śmieci i niepotrzebnych materiałów. Wspólnie zatańczyliśmy taniec o wodzie dzięki czemu za oknem przestało padać i mogliśmy wyjść nad staw.
Na naszej terenowej wycieczce zobaczyliśmy łabędzia, kaczkę, ślimaka… niektórzy zobaczyli nawet lisa! Na naszej ekologicznej ścieżce były także m.in. babka lancetowata, szczaw, dziewanna, tasznik, krwawnik… i nasza Pani przewodnik powiedziała nam jakie mają zastosowanie i właściwości lecznicze.
Moc wspaniałych wrażeń i emocji zapewniona

Projekt jest laureatem konkursu grantowego Eko Odkrywcy 6, którego organizatorami są Henkel Polska Sp. z o.o. (właściciel marki Persil), drogerie Rossmann oraz Fundacja Nasza Ziemia.

Podziel się