W niedzielę 15 kwietnia 2018r. na basenie „Perła” w Bydgoszczy w ramach programu TESCO „Decydujesz, pomagamy” odbyły się zawody integracyjno-pływackie dla niepełnosprawnych dzieci

z projektu

Aquaterapia Pływanie Bez Barier.

Dzięki Państwa głosom nasz projekt zwyciężył na najlepszy projekt społeczny, za co serdecznie dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych.

Jak doskonałym uzupełnieniem terapii dzieci z zaburzeniami rozwojowymi, asymetrią funkcjonalną, zaburzeniami napięcia mięśniowego oraz deficytami emocjonalnymi są zajęcia na basenie można przeczytać w naszym artykule tutaj

Stowarzyszenie ZESPOLAKI na zakończenie projektu „Aquaterapia – pływanie bez barier” wspólnie ze Szkółką Pływania PERITUS zorganizowało spartakiadę pływacką. Uczestnicy projektu mogli zaprezentować zdobyte umiejętności.

Wodne zmagania dzieci robiły ogromne wrażenie, było to niezwykłe przeżycie dla małych uczestników jak również dla ich rodziców. Dla dzieci była to nie tylko rehabilitacja i stymulacja prawidłowych ruchów, ale także walka z własnymi ograniczeniami oraz strachem. Uczestnicy projektu pokonali własne słabości za co zostali nagrodzeni medalami, dyplomami i upominkami od Stowarzyszenia ZESPOLAKI.

Specjalne podziękowania składamy całemu zespołowi

Szkółki Pływania PERITUS

za zaangażowanie i ogromny wkład pracy, który na każdych zajęciach dostarcza naszym podopiecznym niezapomnianych wrażeń i ogromnej radości.

 

 

Serdecznie dziękujemy za udział w naszym projekcie wszystkim podopiecznym i ich rodzinom.

 

 

Podziel się